Видалення гострого фурункула / карбункула
Фурункул – це запалений волосяний фолікул, що містить гній. Найбільш часта причина появи фурункулів (чирів) – це золотистий стафілокок. Розпізнати фурункул можна за наявністю гнійного стрижня і яскраво-рожевої або яскраво-червоної канви навколо гнійного вмісту. Як і абсцес, видалити фурункул самостійно не можливо. Для цього необхідно звертатися до лікаря – хірурга.
Карбункул – це скупчення декількох малих фурункулів. Це гнійне скупчення менше абсцесу за розміром, але не менш небезпечно. Видалити карбункул самостійно також не можливо, необхідно втручання професійного хірурга, який виконає таке видалення під місцевою анестезією.
Поява фурункулів та карбункулів можлива на будь-якій ділянці шкіри з волоссям. Але частіше за все вони виникають на грудях, шиї, волосистій частині голови, спині, обличчі та сідницях.
Підготовка та проведення
Рішення видалити фурункул приймають, з огляду на небезпеку, яку він становить. Самостійне видавлювання таких утворень неприпустиме. В умовах клініки лікар-хірург проводить акуратне розкриття гнійника й пінцетом видаляє гнійний стрижень, що сформувався.
Додатково може виникнути необхідність провести курс системної антибіотикотерапії з використанням препаратів, до яких у збудників збережена чутливість. За поганого загального самопочуття проводиться детоксикаційна терапія. Буває доцільним введення протистафілококової вакцини, анатоксину.
Як правило, лікування фурункула проводиться в амбулаторному режимі. Після цього є необхідність відвідування клініки протягом кількох днів для перев’язки.
Стаціонарна допомога стає необхідна в разі розвитку ускладнень гнійного запалення.
Видалення гострого фурункула, карбункула
4500 грн.
Результат та відновлення
Після видалення необхідно щодня (протягом п’яти-семи днів) обробляти рану антисептичними розчинами, прикладати пов’язки з бактерицидними мазями. У разі вираженого болю після видалення за призначенням лікаря можна використовувати пероральні або місцеві анальгетики. Повне відновлення може зайняти від одного до двох тижнів, протягом яких рекомендується уникати прямого потрапляння води й УФ-променів, а також утриматись від надмірних навантажень.