Консультації уролога

Консультація лікаря-проктолога


Проктолог – це лікар, який лікує захворювання нижньої частини травного тракту: товстої та прямої кишок, заднього проходу, тазового дна.

Під час першого візиту лікар має зібрати інформацію про здоров’я пацієнта. За наявності на консультацію слід взяти медичну картку, результати аналізів, інструментальних досліджень, попередні висновки лікаря тощо.

Як проходить консультація проктолога ?

Перший візит зазвичай триває довше, ніж наступні. Спочатку лікар поставить безліч запитань про скарги та спосіб життя, а потім проведе огляд. Можливо, досить просто промацати живіт, може, знадобиться ректальне пальцеве дослідження, а може, й те й інше відразу.

Ректальне пальцеве дослідження – це обмацування лікарем ануса та нижньої частини прямої кишки. Для цього потрібно роздягтися нижче за пояс, лягти на кушетку на лівий бік і підтягнути коліна до грудей. Лікар у рукавичках введе у задній прохід палець. Це не боляче, але може бути неприємним. Медик може попросити стиснути сфінктер – м’яз навколо анального отвору – начебто ви намагаєтеся утримати вміст усередині кишки. Це потрібно, щоб оцінити силу м’язів.

Іноді після огляду за допомогою пальця проктолог може ввести в задній прохід трубку, щоб краще розглянути стінки кишечника і, при необхідності, взяти біопсію відщипнути шматочок для аналізу. Це теж не боляче і не потребує анестезії.

Після опитування та огляду лікар може призначити додаткові аналізи або дослідження.

Консультація лікаря-проктолога

900 грн.
Вартість усіх послуг в клініці “РоміТаль”

Підготовка та проведення

Перед прийомом варто уточнити, чи буде потрібна підготовка. Якщо спеціальних вказівок немає, то, швидше за все, вона не знадобиться.

Якщо планується огляд

Для дослідження за допомогою пальця нічого не потрібно робити. Якщо потрібно більш ретельний огляд з інструментами, доведеться заздалегідь очистити кишечник, наприклад, за допомогою свічок або мікроклізми.

Якщо заплановано колоноскопію

А ось до колоноскопії потрібно ретельно готуватися: чим чистішим буде кишечник, тим більше у лікаря шансів побачити поліп або рак. Проктолог сам видасть докладну пам’ятку з рекомендаціями, але зазвичай потрібно приблизно таке:

За три дні відмовитися від кукурудзи, горіхів та насіння, фруктів та овочів червоного та синього кольору.

За два дні є продукти лише з низьким вмістом клітковини.

За добу відмовитися від твердої їжі та алкоголю.

Пити можна лише прозорі рідини, які не фарбують кишечник, – воду, бульйони, яблучний та виноградний сік, чай та каву. Напередодні треба пити якнайбільше.

Як мінімум за 4 години потрібно нічого не їсти, якщо наркоз загальний – перестати ще раніше.

Також лікар призначить якесь сильне проносне напередодні колоноскопії. Щоб перенести цю чистку легше, краще користуватися вологим туалетним папером замість звичайного, змастити анус вазеліном від подразнення, а після закінчення – посидіти в теплій ванні 10-15 хвилин, промокнути шкіру м’якою тканиною і ще раз нанести вазелін.

Результат та відновлення

Після консультації ви отримаєте повне уявлення щодо причин і механізму хвороби, рекомендований план лікування і зможете ознайомитися з комплексом заходів, які спрямовані на профілактику захворювань.