Лазерна вапоризація шийки матки
Регулярні профілактичні огляди гінекологом дозволяють провести ранню діагностику хвороб шийки матки, які часто протікають без виражених симптомів і в більшості випадків виявляються випадково. Своєчасне лікування дозволяє попередити їх подальше поширення. Один з інноваційних методів для боротьби з передпухлинними процесами, — лазерна вапоризація шийки матки. Під час процедури швидко (протягом декількох хвилин) ліквідується патологічний осередок, після чого бар’єрна і репродуктивна функції органу повністю відновлюються.
Основний та найчастіший діагноз, при якому призначається процедура, — ерозія (ектопія). Патологія являє собою ранку навколо зовнішнього шийного зіву. Залишаючись тривалий час непомітною для жінки, вона таїть в собі приховану небезпеку. Проблема в тому, що ерозія, поступово збільшуючись, може перероджуватися в злоякісну пухлину.
Крім того, поверхня з ерозією, позбавлена покривного епітелію, швидко заселяється патогенними мікроорганізмами. Це сприяє розвитку та підтримці запального процесу в цервікальному каналі або в піхві, що загрожує постійними виділеннями зі статевих шляхів, проблемами із зачаттям і невиношуванням вагітності.
У деяких дівчат спостерігається вроджена ектопія шийки матки. Причини виникнення ерозії в статевозрілому віці до сих пір остаточно не з’ясовані.Лазерна вапоризація шийки — безпечна, безкровна, малотравматична та ефективна лікувальна маніпуляція, що дозволяє за один сеанс повністю позбутися ерозії та інших патологічних явищ. Після випарювання не залишається слідів, рубців і шрамів, а ризик ускладнень мінімальний.
Підготовка та проведення
На підготовчому етапі жінка проходить гінекологічне обстеження, що включає збір анамнезу, здачу лабораторних проб на інфекції та кольпоскопію. Для виключення злоякісності процесу виконується цитологічне дослідження зіскрібка, взятого з цервікального каналу, а при необхідності — біопсія ураженої ділянки шийки матки з наступним гістологічним аналізом.
Припікання шийки матки лазером робиться в першій половині циклу. Найкраще проводити процедуру відразу після закінчення менструації. Тоді до початку наступної шийка матки встигне повністю зажити і відновитися. Лазерна вапоризація при невеликому обсязі втручання зазвичай добре переноситься і не вимагає знеболювання. При великому і глибокому ураженні шийки матки жінці може бути запропонована місцева анестезія. Процедура виконується безпосередньо в кабінеті гінеколога.
Жінка розташовується в кріслі, лікар вводить в піхву наконечник лазерного приладу і точково впливає їм на патологічну ділянку. Змінені клітини при цьому випаровуються, а здорові сусідні тканини шийки матки залишаються недоторканими. Одночасно відбувається «склеювання» дрібних судин, тому кровотеча не виникає. Тривалість вапоризації залежить від масштабу поразки і, як правило, займає близько 15 хвилин. Після закінчення процедури пацієнтка може покинути клініку.
Лазерна вапоризація шийки матки
від 6 500 грн.
Результат та відновлення
Щоб уникнути ускладнень в період реабілітації, жінці рекомендують:
- відмовитися від інтимних стосунків;
- не купатися у ванні та водоймах;
- уникати фізичних навантажень;
- ретельно дотримуватися гігієни;
- не допускати перегрівання і переохолодження тіла.
Якщо ніщо не потурбує, прийти на контрольний огляд можна буде через місяць. Саме за такий час відбудуться повна регенерація обробленої поверхні та її епітелізація.