УЗД судин (доплерографія) нижніх кінцівок
УЗД судин нижніх кінцівок (доплерографія) — це найбільш інформативний, безболісний та доступний метод діагностики, який дозволяє виявити різноманітні судинні патології та оцінити стан артерій, вен і кровотоку загалом. Процедура ультразвукового обстеження є безболісною, не має протипоказань і вікових обмежень.
Під час проведення УЗД судин нижніх кінцівок досліджують стан:
- Клубової вени.
- Глибоких вен гомілки.
- Нижньої порожнистої вени.
- Великої та малої підшкірних вен.
- Стегнової та підколінної вен.
Підготовка та проведення
Для забезпечення гарного контакту шкіри з УЗ-випромінювачем поверхню ноги змащують спеціальним гелем. УЗ-датчик переміщається по ходу судин, а на екрані приладу з’являється ультрасонограма – зображення, на якому видно артеріальні та венозні судини, а також процес кровотоку.
Доплерографія судин нижніх кінцівок займає в середньому 15-20 хвилин, вона нешкідлива для організму й тому не має обмежень щодо термінів повторного проведення. Отримані у процесі дослідження результати УЗД з прикладеною щодо нього ультрасонограммой (знімком), за необхідності, надаються пацієнту. Дані УЗД вважаються достовірними протягом 30 днів.
Огляд з контрольним УЗД
600 грн.
Результат та відновлення
УЗД судин нижніх кінцівок дозволяє виявити такі захворювання:
- Варикоз – патологія, що призводить до застою крові у венах. У запущеному випадку можливе виникнення трофічних виразок.
- Тромбофлебіт – запалення та закупорка тромбом поверхневих вен.
- Флеботромбоз – запалення та закупорка тромбом глибоких вен.
- Онкологічні патології, що впливають функціонування судин.
- Тромбоз – патологічний стан, при якому утворюються згустки крові, що закупорюють просвіт вени і заважають нормальному кровотоку.
- Атеросклероз – захворювання, яке призводить до відкладання на стінках судин холестеринових бляшок та жирів, після чого, артеріальні стінки втрачають еластичність, потовщуються, звужується просвіт судини.