Гемороїдектомія-видалення гемороїдальних вузлів
Гемороїдальна хвороба – одна з найпоширеніших у світі. Згідно з офіційною статистикою, її поширеність становить 200 осіб на 1000 здорових людей. Переважна більшість із них (близько 75%) – це професійно активні люди. У сучасній медицині розроблено чимало інвазивних та малоінвазивних методик лікування варикозу гемороїдальних вен. Найбільш затребуване оперативне втручання при геморої – це гемороїдектомія, операція з висічення внутрішніх та зовнішніх гемороїдальних вузлів. Процедура досить травматична, із великими рановими поверхнями, серйозними ускладненнями.
Підготовка та проведення
Перед операцією з видалення геморою важливо дотримуватись рекомендацій лікаря щодо дієти, прийому ліків, а також підготовки до самої операції, щоб мінімізувати ризики та забезпечити успішне відновлення після неї.
Геморой є серйозною проблемою, особливо при кровотечах, випаданнях вузлів, а також додаткових станах, як-от тріщина заднього проходу. Іноді єдиним рішенням є хірургічне втручання. Одним з основних напрямків проктології є відкрита гемороїдектомія за Мілліганом Морганом — класичний метод видалення гемороїдальних вузлів.
Ця процедура проводиться досвідченими хірургами в умовах відділення малої хірургії. Вона являє собою радикальне видалення всіх гемороїдальних вузлів та супутніх тканин за одну процедуру. На відміну від менш інвазивних методів, дана операція включає одночасне висічення всіх гемороїдальних вузлів разом з прилеглими тканинами.
Метод Фергюсона — це хірургічний процес, під час якого гемороїдальні вузли вилучаються, видаляються, і кровоносні судини в їх основі затягуються перед накладанням швів. Після цього лікар під час операції виконує закриття області рани.
Підслизова гемороїдектомія за Парксом:
Видалення гемороїдальних вузлів проводиться без ушкодження слизової прямої кишки. Оперування вузлів виконуються у підслизовому шарі. Ця методика складніша технічно та часто супроводжується підвищеною кровоточивістю тканин. Незважаючи на окремі переваги, що полягають у менш виражених післяопераційних болях і відсутності ризиків порушень сечовипускання, метод Паркса застосовується рідко.
Видалення геморою лазером (лазерна гемороїдектомія) – мікрохірургічне втручання, яке виконується в умовах операційної. Гемороїдектомія проводиться під місцевою або загальною анестезією. Операція триває близько 20-30 хвилин та забезпечує відмінні віддалені клінічні результати.
Якщо вас турбує геморой і цікавить такий метод лікування, як гемороїдектомія, запишіться вже зараз на прийом до хірурга-проктолога клініки Роміталь і отримайте вичерпну інформацію щодо напрямку лікування і рекомендації щодо найбільш кращої схеми терапії в конкретному клінічному випадку.
Гемороїдектомія (за Мілліганом – Морганом; Фергюсоном; Парксом) /
лазерна гемороїдектомія
від 28 000 грн. / від 12 000 грн.
відновлення
Тривалість післяопераційного періоду після видалення геморою різна, але зазвичай становить не менше місяця. У цей час основними є такі рекомендації.
Показаний постільний режим протягом двох тижнів після операції на геморой — будь-яка фізична активність виключається, оскільки вона може стати причиною рецидиву. Більшості пацієнтів дозволяється вставати на другу добу, а при наявності можливих ускладнень — на п’яту добу.
На другому тижні постільної режиму можна робити легку ЛФК: напруга плечей, потягування, глибокі вдихи–видихи, кругові рухи руками і ногами. Всі вправи виконуються в положенні лежачи. Така фізичне навантаження покращує стан пацієнта і попереджає тромболітичні ускладнення після операції геморою.
Здійснювати недовгі піші прогулянки і посильні фізичні навантаження можна після двох тижнів постільного режиму.
Повернутися до статевого життя можна через два тижні після операції, але лікарі рекомендують почекати хоча б 1 місяць.
Протягом 8 тижнів можна піднімати тяжкості вагою не більше 2-3 кг в залежності від зросту, віку, статі та анамнезу пацієнта.
Необхідно обмивати анус після дефекації дезинфікуючим розчином або чистою водою.
Важливо дотримуватися правильної дієти, яка призначається індивідуально, виходячи зі стану пацієнта.
Дотримувати рекомендації лікаря і застосовувати призначені таблетки, мазі і свічки після операції геморою.
Якщо вставати можна вже на другу–третю добу, то сидіти дозволяється тільки по закінченні тижня після геморроїдектомії, коли зникнуть больові відчуття в анальній області. Перший час сидіти допускається протягом декількох хвилин і тільки на спеціальній подушці–кільці. При розвитку запальних ускладнень сидіти дозволяється лише через 2-3 тижні, оскільки таке становище посилює біль і дискомфорт.